Specijalka Tornjaka CACIB Zagreb 26.11.2016 uoči priznavanja pasmine

Izjava gospodina Jorgen Hindse-a, 26.11.2016. Zagreb. Nakon ceremonije promoviranja i izbora BOB tornjak.

Danas mi je bila velika čast imati ovu divnu pasminu u mom sudačkom krugu. Toliko harmoničnih, odličnih pasa, ujednačenih u tipu, izvrsnog temperamenta i naravi. Birajući pobjednike očarani ste kvalitetom.
Ovo je posljednja velika odluka prije nego li, nadamo se iduće godine, FCI ovu pasminu u potpunosti prizna. FCI je zamolio mene i gospodina Rui Oliveira iz Portugala da damo svoje mišljenje, o pasmini, komisijama za Standarde i za Znanost FCI.
Čestitamo vama: divnim izlagačima, a posebno izlagačima iz BiH, za veliku žrvu. Prezadovoljan sam što ste mi danas doveli ovoliko predivnih pasa. Hvala vam u moje ime  i u ime moje zemlje. Hvala.